Luan Maxhari, kryetari i ri i Bashkisë Pogradec

Publikuar tek: aktualitet, më 11:30 27-02-2015 Luan Maxhari, kryetari i ri i Bashkisë Pogradec

Kryetar i përkohshëm i Bashkisë Pogradec është zgjedhur Luan Maxhari.

Maxhari ka mbajtur më parë detyrën e nënprefektit në Bashkinë e Pogradecit dhe u zgjodh si kryetar pas dorëheqjes së Artan Shkëmbit. Shkëmbi njoftoi dorëheqjen e tij nëpërmjet një konference për shtyp. Ish kryetari Shkëmbi u dorëhoq nga posti i kryetarit të Bashkisë për të marrë një pozicion tjetër. Nga ministria e Çështjeve Vendore ai ka marrë detyrën e kordinatorit të të Inspektoriatit të Njësive Vendore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Makinë e shkrumbuar në Shkodër, banorët gjejnë ''Renault''-in
Elbasan/KLSH kallëzon ish-regjistruesen dhe 3 specialistë të regjistrimit të pasurive të paluajtshme »
Article Logic
Execution time: 0.011299133300781
array(1) { ["section"]=> string(51) "luan-maxhari-kryetari-i-ri-i-bashkise-pogradec-4559" }