Lubonja flet hapur, çfarë thirrjesh do bëjë zyrtari i lartë Amerikan ditën e hënë dhe a do të nënshtrohet Basha pas tubimit të sotëm

Publikuar tek: aktualitet, më 17:48 13-05-2017 Lubonja flet hapur, çfarë thirrjesh do bëjë zyrtari i lartë Amerikan ditën e hënë dhe a do të nënshtrohet Basha pas tubimit të sotëm

Ditën e hënë, më datë 15 vjen në Tiranë zv.ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee por të negociuar sërish për zgjidhjen e krizës politike në vend.

Fatos Lubonja i ftuar në “News 24” parashikon çfarë do diskutohet në vizitën e Yee, sakaq thotë se nuk mendon që Basha do të nështrohet pas protestës së sotme.

“Para shikimi im është se më së shumti ai do të jetë njeri që do të bëjë thirrje për parlament, për statuskuone, për fasadën politike. Parashikim im është se ai do iu bëjë thirrje.

Ndërsa për Bashën kam mëdyshje se do të nënshtrohet. Sepse gjithë kjo luftë do të ishte një vdekje morale i gjithë kësaj që kanë bërë sot”,  tha Lubonja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Habit zyrtari i rëndësishëm në PD, hedh poshtë Bashën dhe Berishën për pjesëmarrjen në protestë: Unë kam shkelur çdo perimetër, ja sa ishin
Sa njerëz kishte në shesh, arkitekti bën llogaritë dhe publikon shifrën »
Article Logic
Execution time: 0.010524988174438
array(1) { ["section"]=> string(137) "lubonja-flet-hapur-cfare-thirrjesh-do-beje-zyrtari-i-larte-amerikan-diten-e-hene-dhe-a-do-te-nenshtrohet-basha-pas-tubimit-te-sotem-78547" }