Luçiano Moxhi zbulon arsyen pse u largua Mark Iuliano nga Partizani

Publikuar tek: sport, më 23:49 20-11-2017 Luçiano Moxhi zbulon arsyen pse u largua Mark Iuliano nga Partizani

Në emisionin "Rubrika Sportive" ka qenë i ftuar Luçiano Moxhi, këshilltar te klubi i Partizanit.

Ai ka folur për largimin e trajnerit italian Mark iuliano, për të cilin ka thënë se nuk arriti të njohë kampionatin shqiptar, ndaj dhe u desh të zëvendësohej.

"Të ndërrosh trajner, do të thotë të ndryshosh taktikë, sikurse ndodhi. Unë gjithmonë kam stimuluar skuadrën. Mark Iuliano nuk arriti të kuptojë kampionatin shqiptar ashtu sikurse mund të ndodhë me një trajner shqiptar që e njeh mirë terrënin shqiptar. Unë dua atë trajner që njeh mirë futbollin shqiptar",- ka thënë Luçiano Moxhi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030328035354614
array(1) { ["section"]=> string(74) "luciano-moxhi-zbulon-arsyen-pse-u-largua-mark-iuliano-nga-partizani-100301" }