Lufta antikanabis, kryeprokurori Llalla: Bashkëpunimi me policinë jo në nivelin e duhur

Publikuar tek: aktualitet, më 12:09 13-03-2017 Lufta antikanabis, kryeprokurori Llalla: Bashkëpunimi me policinë jo në nivelin e duhur

Kryeprokurori Adriatik Llalla e ka cilësuar shqetësuese temën e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike në vend.

Nga Gjirokastra, ku po merrte pjesë në analizën vjetore të prokurive, Llalla tha se bashkëpunimi i deritanishëm mes insititucioneve ka qenë i ulët. Për këtë arsye, kryeprokurori kërkoi rritje të bashkëpunimit me policinë e institucionet ligjzbatuese.

Nga ana tjetër, ai foli edhe për punën e prokurorinë e Gjirokastrës, ku sipas tij është konstatuar një rënie të volumit të punës në prokurotë e Gjirokastrës. Sipas tij, proçedimet dhe referimet në prokurori janë të ulëta, roblematika që vijnë për shkak të kostos financiare. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zjarri përfshin katin e parë, evakuohet i gjithë pallati
Konkuronin në Olimpiadën e Biologjisë, 6 nxënës kapen me kopje, përgjigjet ua niste mësuesja me sms »
Article Logic
Execution time: 0.010212898254395
array(1) { ["section"]=> string(91) "lufta-antikanabis-kryeprokurori-llalla-bashkepunimi-me-policine-jo-ne-nivelin-e-duhur-71730" }