LUFTA E TELEVIZIONEVE, dalin shifrat e Vitit të Ri: Vjollca Hoxha merr në dorë frenat e Top Channel

Publikuar tek: aktualitet, më 12:08 04-01-2018 LUFTA E TELEVIZIONEVE, dalin shifrat e Vitit të Ri: Vjollca Hoxha merr në dorë frenat e Top Channel

Newsbomb.al publikon shifrat e matjes së audiencës për natën e Vitit të Ri.

Sipas “ABACUS”, përqindjen më të lartë e ze gjigandi mediatik “Top Channel” që më datë 31 dhjetor argëtoi publikun me spektaklin "Portokalli". Televizioni i Vjollca Hoxhës ka arritur të kapë audiencën maksimale pas "luftës" me ulje-ngritjet që kanë shoqëruar këtë televizion, veçanërisht në muajt e fundit.

Pas tij, më i ndjekuri është Tv Klan e më pas Vizion Plus. Më pak i ndjekuri në natën e ndërrimit të viteve është Report Tv. 

Newsbomb.al kontaktoi me përfaqësues të kompanisë “Abacus” lidhur me detajet e këtyre matjeve dhe mësoi se numri i përgjithshëm i popullsisë së matur është 2, 353, 634.

1,479,489 shqiptarë u sintonizuan mesatarisht në Tv gjatë natës së ndërrimit të viteve nga ora 19:00-23: 59).

Në këtë fashë orari, 550, 515 shqiptarë kanë parë mesatarisht gjatë kësaj kohe Top Channel; 290,438 Klanin; 166,637 Vizion Plus; 78,376 Ora News; 64, 489 TVSH.

Audienca sipas ABACUS arriti kulmin në orën 21:54 kur Top Channel u pa nga 1, 160,341 teleshikues./ newsbomb.al

logooo.jpg

logoo1.jpg

Vlerat "Share", për fashën orare 19:00-23:59

logo2.jpg

Vlerat "Rating"

logo3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lëkundje tërmeti në Shqipëri, panik nga Tirana në veri
Aksident në Dibër, përplasen 2 makina, plagosen pasagjeri dhe shoferi »
Article Logic
Execution time: 0.0075490474700928
array(1) { ["section"]=> string(104) "lufta-e-televizioneve-dalin-shifrat-e-vitit-te-ri-vjollca-hoxha-merr-ne-dore-frenat-e-top-channel-105387" }