Lufta e tretë botërore, zytari i lartë amerikan lëshon paralajmërimin për Penianin: Koha po mbaron

Publikuar tek: bota, më 14:07 03-11-2017 Lufta e tretë botërore, zytari i lartë amerikan lëshon paralajmërimin për Penianin: Koha po mbaron

Tensionet mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut sa vijnë dhe shtohen çdo ditë, këshiltari për sigurinë i presidentit amerikan Donald Trump, McMaster tha se kreu i “Shtëpisë së Bardhë” po përgatitet kundër atij vendi spekulant.

Koreja e Veriut duhet të përgatitet për një përgjigje të plotë nga Shtetet e Bashkuara nëse do të vazhdojë të kërcënojë fqinjët e saj me Luftën e Tretë Botërore.

McMaster, i cili shërben si Këshilltar i Sigurisë Kombëtare i Presidentit amerikan Donald Trump, tha se SHBA është gati të reagojë ndaj retorikës agresive të Koresë së Veriut me "të gjithë artilerinë në dispozicion", shkruan daily express.

"Ajo që Presidenti ka bërë është sqaruar në të gjitha diskutimet dhe deklaratat e tij mbi Korenë e Veriut. Ne kemi shprehur vendosmërinë tonë që Koreja e Veriut nuk është në gjendje të kërcënojë aleatët tanë dhe partnerët tanë dhe sigurisht as Shtetet e Bashkuara”, tha McMaster. /newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Largohet nga puna, ja si hakmerret punonjësi ndaj presidentit Donald Trump
Alarm për bombë në Shtëpinë e Bardhë, evakuohet stafi i presidentit Trump »
Article Logic
Execution time: 0.011979103088379
array(1) { ["section"]=> string(102) "lufta-e-trete-boterore-zytari-i-larte-amerikan-leshon-paralajmerimin-per-penianin-koha-po-mbaron-98223" }