Lufta me Covid-19/ Endri Fuga i kujton Bashës se si sillet Opozita në Greqi

Publikuar tek: aktualitet, më 21:22 23-11-2020 Lufta me Covid-19/ Endri Fuga i kujton Bashës se si sillet Opozita në Greqi Foto-Montazh, Lulzim Basha-Endri Fuga

Këshilltari i kryeministrit Rama, Endri Fuga i ka kujtuar opozitës, të drejtuar nga Lulzim Basha që të marrë shembull nga opozita në Greqi për të bërë të mundur fitimin e "luftës" me Covid-19.   

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Fuga sjellë shembullin e Opozitës në Greqi, teksa i drejtohet Bashës me fjalët:

"Jo akuza, por mbeshtetje. Jo percarje, por bashkim. Jo baltosje, por respekt," shkruan Fuga në statusin e tij.

Pak orë më parë, lideri i opozitës në Greqi, Alexis Tsipras ofroi bashkëpunimin me qeverinë helene për të përballur koronavirusin.

Në apelin e tij, Tsipras tha se duhet të mbështetet qeveria në këtë luftë në mënyrë thelbësore, duke marrë iniciativa për të adresuar këtë gjendje tragjike dhe dramatike.  


endri-fuga.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Debat mes mjekut dhe ekspertit të PD: Qeveria ka fshehur shifrat, çdo i vdekur në spital Covid-i është viktimë e Covid, Brataj: Mos i mashtroni njerëzit (E PLOTË)
‘Fshehja e vdekjeve nga Covid’, Artan Koni: S’kanë faj mjekët! Ata e shënojnë vdekje nga Covid, MSH nuk e raporton ditën tjetër... »
Article Logic
Execution time: 0.0069699287414551
array(1) { ["section"]=> string(81) "lufta-me-covid-19-endri-fuga-i-kujton-bashes-se-si-sillet-opozita-ne-greqi-228869" }