"Lufta me zjarret", Prençi:Ne po nxihemi mes tymit të pishës më shumë se ju në plazh

Publikuar tek: aktualitet, më 16:49 09-08-2015

Drejtori i Emergjencave Civile ka publikuar në rrjetet sociale foto që dëshmojnë grupin e punës, i cili po merret me shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë vendin për shkak të temperaturave të larta, apo edhe zjarrvënieve të qëllimshme.

Shemsi Prençi ka dëshmuar përmes fotove aksionin që po zhvillohet në Kaçinar-Kolsh-Lezhë, dhe nuk e ka lënë postimin pa e shoqëruar me një batutë ku shkruan, “mos na merrni inat se ne po nxihemi mes tymit të pishës më shumë se ju në plazh”.

Vendi ynë është përfshirë nga zjarre gjatë këtij muaji, ku janë dëmtuar shumë pyje dhe kullota.

zjarr1

 zjarr 2

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngisnin mjetet në gjendje të dehur arrestohen 9 persona
Shpërthimi në "Don Bosko", zbardhen emrat e te plagosurve »
Article Logic
Execution time: 0.013638019561768
array(1) { ["section"]=> string(87) "lufta-me-zjarret-prenci-ne-po-nxihemi-mes-tymit-te-pishes-me-shume-se-ju-ne-plazh-18074" }