Lufta mes dy mjekëve gjatë operacionit mbi gruan shtatzanë bëhet virale

Publikuar tek: bota, më 17:58 30-08-2017 Lufta mes dy mjekëve gjatë operacionit mbi gruan shtatzanë bëhet virale

Dy mjekë në Indi u pezulluan përkohësisht nga detyrat pasi një video, teksa 2 mjekët po ziheshin mbi një paciente shtatzënë gjatë një operacioni, u bë virale tha spitali.

Burimi i videove të rrjedhura është i paqartë, por zyrtarët konfirmuan se ajo erdhi nga brenda spitalit. Pas shfaqjes së videos në internet, shumë raporte të medias pohuan se gruaja në tryezën operative kishte lindur një fëmijë i cili nuk mbijetoi.

Por Dr Ranjana Desai tha se diçka e tillë nuk ishte e vërtetë. "Në kohën kur pashë videon dhe bëra një hetim të brendshëm, media kishte raportuar tashmë se kjo foshnje kishte vdekur," i tha ajo BBC.

“Një fëmijë ka vdekur, por jo ai që raportoi media”. Pak metra larg, në një tavolinë tjetër operative brenda të njëjtës dhomë, një grua tjetër lindi një fëmijë të vdekur. "Këto dy incidente nuk janë të lidhura," i tha Dr Desai BBC.

U tha se të dy mjekët nuk ishin pezulluar zyrtarisht, por ishin liruar nga detyrat e tyre në spital derisa ata vazhdonin me një hetim të brendshëm.

Gjykata e Lartë ka urdhëruar spitalin të paraqesë një raport, ndërsa ata vazhdojnë me një hetim të veçantë në nivel shtetëror për incidentin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kisha Katolike e shkatërruar nga ISIS rindërtohet nga banorët muslimanë
E rëndë/ Adoleshenti vret pensionistin se nuk i dha cigare, s’do ta besoni me sa vite burg dënohet »
Article Logic
Execution time: 0.010561943054199
array(1) { ["section"]=> string(77) "lufta-mes-dy-mjekeve-gjate-operacionit-mbi-gruan-shtatzane-behet-virale-90658" }