Lufta ndaj covid-19, Rama nxjerr grafikun me statistika: Ku renditet Shqipëria në raport me vendet e Rajonit (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:15 04-04-2020 Lufta ndaj covid-19, Rama nxjerr grafikun me statistika: Ku renditet Shqipëria në raport me vendet e Rajonit (FOTO)

Kryeministri Rama ka publikuar një grafik me statistika krahasuese, për sa i përket numrit të viktimave dhe të shëruarve për 1 milionë banorë, në vendet e Rajonit.

Shqipëria duket se nuk është as më mirë e as më keq krahasuar me vende si Kroacia, Bosnja e Slovenia.

Përsa i përket numrit të viktimave, vendi ynë është thuajse në linjë me Bosnjen, Maqedoninë Serbinë e Greqinë, ndërsa përsa i përket numrit të të shëruarve për 1 milionë banorë, vetëm Slovenia paraqitet më mirë.

grafiku.jpg

Krahas grafikut Rama shkruan: Bilanci i luftës bëhet në fund, por s'do lejojmë askënd të sabotojë çfarë kemi arritur deri këtu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011029005050659
array(1) { ["section"]=> string(118) "lufta-ndaj-covid-19-rama-nxjerr-grafikun-me-statistika-ku-renditet-shqiperia-ne-raport-me-vendet-e-rajonit-foto-201364" }