“Lufta” për 11 mandatet e Korçës, përballje treshe mes Peleshit, Panaritit dhe Dukës

Publikuar tek: politike, më 17:54 24-06-2017 “Lufta” për 11 mandatet e Korçës, përballje treshe mes Peleshit, Panaritit dhe Dukës

Qarku i Korçës pritet të jetë një nga më intersantët për mënyrën e mundshme të shpërndarjes së mandateve.

Në këtë qark ku bëjnë pjesë bashkitë e Pogradecit, Maliqit, Korçës, Bilishtit, Ersekës dhe Pustecit partitë luftojnë 11 vënde në parlament.

Në zgjedhjet e 2013-tës, mandatet e Korçës u ndanë në këtë formë: 6 mandate Partia Socialiste, 5 mandate Partia Demokratike, 1 mandat Lëvizja Socialiste për Integrim.

Në këto zgjedhje PS udhëhiqet nga ish zv.kryeministri Niko Peleshi, PD nga pedagogia Valentina Duka, ndërsa LSI udhëhiqet nga Edmond Panariti.

Mbetet për t’u parë se si do të shpërndahen këto mandate pas 25 qershorit. /newsbomb.al

Lista e Kandidatëve:

 

Partia Socialiste:

ps_copy_copy.jpg

Partia Demokratike:

pd_copy_copy.jpg

Lëvizja Socialiste për Integrim:

lsi_copy_copy.jpg

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet:

pdiu_copy_copy.jpg

Lista e Barabartë:

libra_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086319446563721
array(1) { ["section"]=> string(86) "lufta-per-11-mandatet-e-korces-perballje-treshe-mes-peleshit-panaritit-dhe-dukes-83718" }