Lufta tregtare Kosovë-Maqedoni e Veriut, ministrat paralajmërojnë heqjen e barrierave  

Publikuar tek: rajon, më 19:51 20-08-2019 Lufta tregtare Kosovë-Maqedoni e Veriut, ministrat paralajmërojnë heqjen e barrierave   Ministri i Tregtise se Kosoves, Endrit Shala dhe ministri i Ekonomise se Maqedonise se Veriut, Kreshnik Bekteshi

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Endrit Shala, ka takuar ditën e sotme Ministrin e Ekonomisë të Maqedonisë Veriore, Kreshnik Bekteshin.

Dy ministrat u dakordësuan se pas zgjidhjes së problematikave me programet e monitorimit aktiv, ministritë do i heqin barrierat dhe masat e reciprocitetit mes dy vendeve.

Gjatë takimit, ministri i Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi, tha se masa nuk është ndërmarrë vetëm për Kosovën, por është marrë për të gjithë shtetet që nuk e implementojnë programin e monitorimit aktiv përsa i përket produkteve të peshkut.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022945165634155
array(1) { ["section"]=> string(91) "lufta-tregtare-kosove-maqedoni-e-veriut-ministrat-paralajmerojne-heqjen-e-barrierave-175888" }