LUFTA TREGTARE/ TARIFA 25% për 200 MILIARD dollarë MALLRA

Publikuar tek: ekonomi, më 10:08 01-08-2018 LUFTA TREGTARE/ TARIFA 25% për 200 MILIARD dollarë MALLRA Foto ilustruese

Lufta tregtare midis Kinës dhe SHBA-së mund të përshkallzohet.

Shtetet e Bashkuara po konsiderojnë vendosjen e tarifave të reja për mallrat kinezë por ndyshe nga sa ishte menduar, tarifa do të jetë 25 % dhe jo 10% për listen e mallrave 200 miliard dollarëshe.

Plani mund të behët publik këtë të mërkurë por tarifa akoma nuk është përcaktuar dhe mund të jetë edhe më e lartë.

Lista përmban më shumë se 6000 produkte me vlerë 200 miliardë USD.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026546001434326
array(1) { ["section"]=> string(62) "lufta-tregtare-tarifa-25-per-200-miliard-dollare-mallra-129816" }