Luftanija britanike e së ardhmes, e frikshme por e bukur (Foto)

Publikuar tek: bota, më 13:30 31-08-2015 Luftanija britanike e së ardhmes, e frikshme por e bukur (Foto)

Forcat Detare Mbretërore të Britanisë së Madhe kanë publikuar disa fotografi të një koncepti të luftanijes që mund të jetë realitet në vetëm 35 vite.

2132.png

Imazhet e publikuara nga “Startpoint”, një kompani lidere e informatikës që bashkëpunon me ekspertët detarë të mbrojtjes, tregojnë pamjet e një super anije-luftarake futuriste që mund të kontrollohet vetëm nga 50 marinarë, në krahasim me 200 marinarë që nevojiten për të operuar një anije me teknologjinë aktuale.

21455421.png

Ajo do të ketë një kabinë me akrilik të përforcuar, ekrane holografik dhe municione të posaçme, armë elektro-magnetike, ndërsa mbi të do të fluturojë një dron për të vëzhguar për armiqtë.

2165.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075850486755371
array(1) { ["section"]=> string(66) "luftanija-britanike-e-se-ardhmes-e-frikshme-por-e-bukur-foto-19584" }