Luftë mes bandave dhe policisë në Meksikë, 40 të vrarë

Publikuar tek: bota, më 22:30 22-05-2015 Luftë mes bandave dhe policisë në Meksikë, 40 të vrarë

Të paktën 40 veta janë vrarë si pasojë e shkëmbimit të zjarrit midis policisë dhe bandave të kriminelëve në perëndim të Meksikës.

Sipas një burimi nga qeveria meksikane, pjesa më e madhe e të vrarëve janë anëtarë të bandave mafioze. Ai e ka dhënë këtë informacion si anonim pasi qeveria meksikane nuk ka autorizuar ende asnjë për të folur rreth ngjarjes.

Shkëmbimi i zjarrit ndodhi midis qytetit Michoacan dhe Jalisco, që njihen si kështjella të kartelit të drogës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033545970916748
array(1) { ["section"]=> string(59) "lufte-mes-bandave-dhe-policise-ne-meksike-40-te-vrare-11756" }