'Luftë në horizont', Kina bëhet gati për skenarin më të keq të mundshëm pas pandemisë

Publikuar tek: bota, më 11:41 05-05-2020 'Luftë në horizont', Kina bëhet gati për skenarin më të keq të mundshëm pas pandemisë Presidenti kinez Xi Jinping dhe Presidenti Amerikan Donald Trump

Kina po bëhet gati edhe për skënarin më të keq që mund të ndoshë pas pandemisë, luftën me SHBA-në.

Të paktën kjo është ajo që thuhet në raportin e brendshëm të Sigurimit të Shtetit në Kinë, i i përgatitur nga Instituti Kinez për Marrëdhënie Ndërkombëtare Bashkëkohore, detajet e të cilit u publikuan nga agjencia Reuters.

Sipas Reuters, raportin ua kanë përshkruar dy njerëz të cilët kanë njohuri direkte rreth këtyre zbulimeve, të cilët janë shprehur se kriza mes dy vendeve mund të jetë e krahasueshme me reagimin e botës në ngjarjet e shunshme të vitit 1989 në shëshin Tiananmen.

Qendra kineze e Studimit paralajmëron se qeveria kineze po përgatitet për luftën me SHBA-në, pasi Perëndimi po akuzon gjithmonë e më shumë Kinën për fshehjen e pandemisë COVID-19.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « BILANCI I FUNDIT/ Rritje e vogël e numrit të viktimave dhe të infektuarve në Spanjë, por janë më shumë të shëruar se raste aktive
»
Article Logic
Execution time: 0.012977123260498
array(1) { ["section"]=> string(89) "lufte-ne-horizont-kina-behet-gati-per-skenarin-me-te-keq-te-mundshem-pas-pandemise-205232" }