“LUFTË” te mbikalimi i Shkozetit: Atentat PROKURORIT të “KÇK”, plagoset Arjan Ndoj dhe dy të tjerë (FOTO-DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:48 01-11-2019 “LUFTË” te mbikalimi i Shkozetit: Atentat PROKURORIT të “KÇK”, plagoset Arjan Ndoj dhe dy të tjerë (FOTO-DETAJE) Makina që dyshohet se i përket prokurorit Arjan Ndoj

Përplasje me armë te mbikalimi i Shkozetit, dyshohet për atentat ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndoj.

Nga të dhënat paraprake raportohet për tre persona të plagosur, dy në gjendje të rëndë. Mes të plagosurve është edhe prokurori Ndoj.

Dyshohet se objektiv i atentatit ka qenë prokurori i Durrësit, Arjan Ndoj, i cili udhëtonte në makinë me dy persona të tjerë.

Prokuori Ndoj është akuzuar së fundmi nga kryeministri Edi Rama dhe zv.kryeministri Erion Braçe si “prokurori që punon për grupet kriminale”.

Përplasja me krerët e qeverisë erdhi pasi Ndoj urdhëroi arrestimin e ish-drejtorit të Kadastrës në Durrës, Liridon Pula.

Në vendngjarje duket makina me të cilën po udhëtonte prokurori Ndoj, një "Mercedes" me targa "AA 333 ZD", që ka dalë nga rruga pasi i është bërë atentat në ecje.

Forca të shumta policie ndodhen në vendngjarje, si dhe kanë ngritur disa postblloqe pranë vendngjarjes.

dgfwergwgg3g.jpg

Prokurori Arjan Ndoj

sgfswgwerg3g.jpg

sfswgswg3g3g.jpg

Foto nga vendngjarja

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Luftë’ në Durrës, dy makina shkëmbejnë zjarr me njëra-tjetrën, 2 persona në gjendje të rëndë (DETAJE NGA PËRPLASJA)
I bënë atentat, kush është Arjan NDOJ? Prokurori ‘milioner’ i anatemuar nga Edi RAMA (DETAJE)   »
Article Logic
Execution time: 0.011816024780273
array(1) { ["section"]=> string(111) "lufte-te-mbikalimi-i-shkozetit-atentat-prokurorit-te-kck-plagoset-arjan-ndoj-dhe-dy-te-tjere-foto-detaje-184365" }