Luftëanijet ruse pranë kufirit anglez, Britania: Nuk do hezitojmë të mbrohemi

Publikuar tek: bota, më 12:26 26-12-2017 Luftëanijet ruse pranë kufirit anglez, Britania: Nuk do hezitojmë të mbrohemi

Marina Mbretërore raporton një rritje të luftëanijeve ruse në ujërat e Britanisë së madhe.

Raportet e përgjimeve të fundit nuk e bëjnë të qartë se në cilën drejtim anija ruse po shkonte. Luftëanijet kanë përdorur ujërat ndërkombëtare të Detit të Veriut kohët e fundit për të lundruar nga Mesdheu për në Siri.

Sekretari i Mbrojtjes Gavin Williamson ditën e djeshme tha se, nuk do të hezitojë të mbrojë Britaninë pas shtimit të numri të luftëanijeve ruse në ujërat angleze. Marrëdhëniet midis Britanisë dhe Rusisë kanë mbetur të tensionuara që nga konflikti që Rusia pati me Krimenë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 17-vjeçarja me kancer në tru sfidon mjekët, vetëm pasi familja mori një vendim të guximshëm
Putin përjashton kundërshtarin e Opozitës nga gara presidenciale, Navalny: Do bojkotojmë zgjedhjet »
Article Logic
Execution time: 0.010757923126221
array(1) { ["section"]=> string(82) "lufteanijet-ruse-prane-kufirit-anglez-britania-nuk-do-hezitojme-te-mbrohemi-104405" }