Luftëtarët e ISIS në shqipëri? Reagon për herë të parë Edi Rama

Publikuar tek: barometri, më 08:18 11-06-2018 Luftëtarët e ISIS në shqipëri? Reagon për herë të parë Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë lidhur me lajmet e përhapura në media se në vendin tonë do të ndërtohet një qendër për rehabilitimin e ish-luftëtarëve të Shtetit Islamik.

 

Ishte deklarata e kryeministrit bullgar, Boyko Borissov gjatë një konference për sigurinë në Tiranë pak ditë më parë, që nxiti këtë debat.

Por kryeministri Edi Rama ka reaguar duke iu përgjigjur në komente një qytetari, i cili e pyet për këtë çështje, duke mohuar kategorikisht.

Qytetari: Z.Kryeminister…reagoni me shpejte dhe prere per gjerat sensitive si kjo qe po lakohet ditet e fundit per qendrat e ISIS, mos lejoni te perpunohet opinioni

Edi Rama: E kemi sqaruar qe eshte nje fantazi e kthyer ne akuza dhe s’ka asgje te vertete, zero, por tregon se ne cfare katandie eshte opozita inekzistente e ketij vendi.

reagim.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022981882095337
array(1) { ["section"]=> string(69) "luftetaret-e-isis-ne-shqiperi-reagon-per-here-te-pare-edi-rama-123929" }