Luftëtarët e Shtetit Islamik tashmë kanë mbërritur në Europë

Publikuar tek: bota, më 19:19 19-04-2016 Luftëtarët e Shtetit Islamik tashmë kanë mbërritur në Europë

Autoritetet belge besojnë se një numër i madh militantësh të Shtetit Islamik po dërgohen në Europë për të kryer akte terroriste ndërsa disa prej tyre tanimë kanë mbërritur.

Niveli i alarmit në Belgjikë vijon të jetë tepër i lartë që pas sulmeve në 22 mars, ku humbën jetën 32 persona.

“Ka tregues se Shteti Islamik ka dërguar luftëtarë në Europë dhe Belgjikë, niveli i alarmit që aktualisht është tre, nuk do të ulet”, tha në kushte anonimiteti për "ITV" një zyrtar belg.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012377977371216
array(1) { ["section"]=> string(66) "luftetaret-e-shtetit-islamik-tashme-kane-mberritur-ne-europe-38097" }