Luftimet të ashpra në Ukrainë, vriten 8 ushatrë

Publikuar tek: bota, më 22:31 20-07-2017 Luftimet të ashpra në Ukrainë, vriten 8 ushatrë

Luftimet e ashpra mes ushtrisë ukrainase dhe seperatistëve rsu, vazhdojnë edhe më të intesifikuara.

Ditën e sotme Ministria e mbrojtjes e Ukrainës njoftoi se tetë ushtarë ukrainas janë vrarë dhe dhjetë të tjerë janë plagosur, gjatë 24 orëve të kaluara. Më tej ministria ukarianse njofton se separatistët e mbështetur nga Rusia i kanë intensifikuar sulmet me predha kundër pozicioneve të ushtrisë në pjesën lindore të këtij vendi.

Që prej prillit të vitit 2014, kur ka filluar konflikti i separatistëve rus me ushtrinë Ukrainase, kanë humbur jetën më shumë se 10 mijë vetë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shuhet një nga zërat më të mirë botëror, solisti i Linkin Park vret veten
Ndodh edhe kështu, prek mbretëreshën shkel protokollin »
Article Logic
Execution time: 0.0090909004211426
array(1) { ["section"]=> string(52) "luftimet-te-ashpra-ne-ukraine-vriten-8-ushatre-86824" }