Luftoi 9 vjet me sëmundjen, ndërron jetë aktorja e njohur

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:05 27-02-2019 Luftoi 9 vjet me sëmundjen, ndërron jetë aktorja e njohur

Ndahet nga jeta në moshën 82 vjeçare aktorja Lisa Seagram, pas një beteje 9 vjeçare me një sëmundje të rëndë.

Ajo është njohur për rolet e saj në serialet ‘Batman’, The Bevery Hillibilles, Beëitched and Burke’s Laë. Vajza e aktores  ka treguar se e ëma është ndarë nga jeta më 1 shkurt, por vetëm, pak orë më parë ajo ka bërë të ditur lajmin për median.

Aktorja jetonte në shtëpinë e të moshuarve në Burbank të Kalifornisë, vend ku dha dhe frymën e fundit.

Lisa u lind më 7 korrik të vitit 1936 në Brooklyn.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028434991836548
array(1) { ["section"]=> string(63) "luftoi-9-vjet-me-semundjen-nderron-jete-aktorja-e-njohur-154459" }