Luftoi deri në nxjerrjen e tij nga kampi sirian, Alvin Berisha i shpreh mirënjohjen të atit: Mburoja më e fortë janë krahët tua

Publikuar tek: aktualitet, më 14:54 21-11-2019 Luftoi deri në nxjerrjen e tij nga kampi sirian, Alvin Berisha i shpreh mirënjohjen të atit: Mburoja më e fortë janë krahët tua Alvin Berisha

Alvin Berisha, vogëlushi shqiptar që u nxorr nga kampi sirian ku e kishte dërguar e ëma pas 5 vitesh, tashmë ka hapur një profil publik në Instagram.

Vogëlushi publikon foto dhe video të ndryshme, ndërsa ajo që ka tërhequr vëmendjen është një deklaratë për të atin Afrimin, i cili ka bërë të pamundurën derisa djali u rikthye në Itali.

“Si mburojën ma t’fort gjithmon pa dyshim i kisha zgjedh krahet e tu babi”, thuhet në statusin e Alvinit në Instastory.

Kujtojmë se Alvini u shpëtua nga kampi i ISIS falë insistimit të babait të tij dhe bërjes publike të rastit në median italiane “Le lene”, ndërsa nëna i vdiq gjatë një bombardimi në Siri.

adsfgh.png

ALVIN-BERISHA.jpg

auto_Screenshot_31573196334.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029295921325684
array(1) { ["section"]=> string(132) "luftoi-deri-ne-nxjerrjen-e-tij-nga-kampi-sirian-alvin-berisha-i-shpreh-mirenjohjen-te-atit-mburoja-me-e-forte-jane-krahet-tua-186703" }