Luftonin kundër ISIS, ushtari afgan kthehet kundër dhe vret 3 amerikanë

Publikuar tek: bota, më 06:44 11-06-2017 Luftonin kundër ISIS, ushtari afgan kthehet kundër dhe vret 3 amerikanë

Tre ushtarë amerikanë janë vrarë në Afganistan pasi një ushtar afgan hapi zjarr kundër tyre.

Attahullah Khogyani, zëdhënës i guvernatorit të provincës Nangarhar, tha se sulmi ka ndodhur në qarkun Açin. Ai tha se trupat amerikane, së bashku me ato afgane, kanë qenë duke luftuar militantët e Shtetit Islamik kur ushtari afgan ka kthyer armët kundër tyre.

Talibanët kanë marrë përgjegjësinë për sulmin, duke thënë se ai është kryer nga një pjesëtar i tyre, i cili ka depërtuar në ushtrinë afgane.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tragjedi në Mesdhe, mbytet anija me emigratë
Televizioni sirian: Vritet lideri i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi »
Article Logic
Execution time: 0.011744022369385
array(1) { ["section"]=> string(76) "luftonin-kunder-isis-ushtari-afgan-kthehet-kunder-dhe-vret-3-amerikane-82021" }