Luhatjet e kursit të këmbimit, bie DOLLARI, rritet EURO

Publikuar tek: aktualitet, më 10:40 14-03-2019 Luhatjet e kursit të këmbimit, bie DOLLARI, rritet EURO

Këmbimi valutor kohët e fundit ka pasur luhajtje të përditshme si me euron ashtu edhe me dollarin.

Nga të dhënat e fundit të marra nga Banka e Shqipërisë, mësohet se dollari ka humbur sërish pikë në tregun valutor vendas ndërsa Euro ka fituar pak pikë.

Luhatjet e kursit të këmbimit reflektojnë lëvizjen e lirë të mallrave e të kapitalit në shkëmbimet tregtare dhe financiare të Shqipërisë me partnerët e saj tregtarë.

Screenshot_5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097048282623291
array(1) { ["section"]=> string(60) "luhatjet-e-kursit-te-kembimit-bie-dollari-rritet-euro-156370" }