Luiza Gega në vendin e 4 në Kampionatin Europian të Atletikës

Publikuar tek: sport, më 20:34 12-08-2018 Luiza Gega në vendin e 4 në Kampionatin Europian të Atletikës Luiza Gega

Atletja shqiptare Luiza Gega ka zëënë vendin e 4 në Kamiponatin Europian të Atletikës.

Gega ka zënë vendin e katërt në garën 3 mijë metra me pengesa, si dhe ka rregjistruar Kohen 9 minuta e 23 sekonda.

Atletja shqiptare u kualifikua dy ditë më parë në garën e zhvilluar, ku u rendit e dyta pas zvicerianes Schlumpf.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019400835037231
array(1) { ["section"]=> string(68) "luiza-gega-ne-vendin-e-4-ne-kampionatin-europian-te-atletikes-130914" }