Luiza Gega nuk zhgënjen, rrëmben medaljen e bronzit në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore

Publikuar tek: aktualitet, më 09:35 22-10-2019 Luiza Gega nuk zhgënjen, rrëmben medaljen e bronzit në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore

Atletja shqiptare, Luiza Gega, tashmë pjesë edhe e Forcave të Armatosura të Republikës në Policinë Ushtarake, ka siguruar medaljen e bronzit në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore që po mbahen në Wahan të Kinës.

Luiza Gega fitoi vendin e tretë me 3 mijë metra pengesa.

Lajmin e fitores e ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, e cila përmes një postimi në rrjete sociale i uron fitoren dhe ndihet krenare për këtë arritje të sportistes shqiptare.

 “Nëntetare Luiza Gega na nderoi të gjithëve duke fituar medaljen e bronzit”, shkruan ministrja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11401605606079
array(1) { ["section"]=> string(83) "luiza-gega-rremben-medaljen-e-bronzit-ne-lojerat-olimpike-ushtarake-boterore-183015" }