Luiza Xhuvani s’i ndahet më teatrit, vjen sërish përpara publikut me “look” të ndryshuar

Publikuar tek: kulture-art, më 14:36 05-12-2016 Luiza Xhuvani s’i ndahet më teatrit, vjen sërish përpara publikut me “look” të ndryshuar

Aktorja e madhe Luiza Xhuvani është kthyer më e sigurtë se asnjëherë më parë në teatër pas interpretimit të Hamletit që u pasua me mjaft debat e u përcoll me shumë kureshtje nga publiku.

“Një gur gabim” është vepra e Theodore Grabsas përkthyer nga vetë Xhuvani dhe që do të vihet në skenë më datë 7 dhjetor, ora 18:00, në Teatrin Skampa.

Dy gra, Helena dhe Ana që reflektojnë marrëdhënien nënë e bijë dhe që me kalimin e viteve në vende e popuj të ndryshëm, mbetet e vështirë.

Luiza Xhuvani ka rolin e protagonistes, atë të Helenës dhe vjen me një “look” rinor e të freskët, ndryshe nga daljet e fundit. "Një gur gabim" do të luhet 15 herë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.14896512031555
array(1) { ["section"]=> string(91) "luiza-xhuvani-s-i-ndahet-me-teatrit-vjen-serish-perpara-publikut-me-look-te-ndryshuar-61663" }