Lule për terroristin e vrarë në Kopenhagen

Publikuar tek: bota, më 18:45 16-02-2015 Lule për terroristin e vrarë në Kopenhagen

Lule dhe qirinj  janë vendosur nga shoqëria buzë një trotuari ku u vra terroristi 22 vjeçar Omar Abdel Hamid el-Hussein ndërsa pelegrinazhi i qytetarëve vazhdon në vendin ku humbën jetën dy viktimat e sulmeve terroriste.

El-Hussein, me origjinë palestineze, ishte lindur dhe rritur në Danimarkë, dhe kishte frekuentuar shkollën por përfundoi në burg. Sipas miqve të tij ai ishte një nxënës dhe njeri shumë i mirë para se të përfundonte në burg, nga ku doli i transformuar. Gjatë kohës në burg ai kishte shprehur dëshirën për tju bashkuar luftimeve në Siri.

Të hënën Kryeministrja daneze Helle Thorning-Schmidt tha se ai ishte i njohur nga policia për një sërë aktesh kriminale, duke përfshirë aktet e rënda të dhunës si dhe kishte lidhje me një bandë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011757135391235
array(1) { ["section"]=> string(47) "lule-per-terroristin-e-vrare-ne-kopenhagen-3551" }