Lulzim Basha me plis në kokë, ‘’malësori’’ merr titullin ‘’Qytetar Nderi i Mitrovicës’’

Publikuar tek: foto-e-dites, më 14:52 11-06-2015 Lulzim Basha me plis në kokë, ‘’malësori’’ merr titullin ‘’Qytetar Nderi i Mitrovicës’’

Foto e rrallë e Lulzim Bashës, kreut të PD-së dhe kryebashkiakut të Tiranës. Jemi mësuar që ta shohim me kostum e kravatë, maksimumi me këmisha me mëngë të përthyera, por dje Basha në Kosovë, ka pozuar ndryshe. Ai është ulur këmbëkryq, me plisin e malësorit në kokë, në sofër dhe i shoqëruar nga malësorë të tjerë, me çifteli. Basha ka qenë dje në Mitrovicë, ku ka marrë edhe titullin ‘’ Qytetar Nderi’’, për ceremoninë e rivarrimit të eshtrave të Isa Boletinit. Titulli iu dha për Misionin e OKB-së në Kosovë, si dhe për ndihmën e qytetit të Tiranës në rindërtimin dhe kthimin e shqiptarëve në Kosovë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020392179489136
array(1) { ["section"]=> string(84) "lulzim-basha-me-plis-ne-koke-malesori-merr-titullin-qytetar-nderi-i-mitrovices-13292" }