Lulzim Basha në takimin e Partisë Popullore në Vienë, diskutim për situatën e Ballkanit Perëndimor

Publikuar tek: politike, më 12:40 13-03-2016 Lulzim Basha në takimin e Partisë Popullore në Vienë, diskutim për situatën e Ballkanit Perëndimor

Kreu o PD-së, Lulzim Basha do të marrë pjesë në takimin e organizuar nga Partia Popullore Europiane mes krerëve të Partive simotra dhe Ministrave të Jashtëm të partive anëtare të PPE. Takimi do të zhvillohet në Vienë, ndërsa do të bisedohet situata në Ballkanin Perëndimor.

Njoftimi i Partisë Demokratike

“Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po merr pjesë në takimin e organizuar nga Partia Popullore Europiane mes krerëve të Partive simotra dhe Ministrave të Jashtëm të partive anëtare të PPE të mbledhur në Vienë. Në këtë takim një vëmendje e veçantë do ti kushtohet situatës në Ballkanin Perëndimor.

Presidenti i PPE Joseph DAUL, Kryetari i Komisionit për Punët e Jashtme në Parlamentin Europian,  Elmar BROK si dhe Ministra të Jashtëm të BE janë pjesëmarrës në këtë takim i cili drejtohet nga Ministri i Jashtëm Austriak

Sebastian Kurz. Përveç situatës në vendet e Ballkanit Perëndimor diskutimet do të perqendrohen edhe tek migracioni si dhe lufta kundër terrorizmit dhe radikalizmit”. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087940692901611
array(1) { ["section"]=> string(103) "lulzim-basha-ne-takimin-e-partise-popullore-ne-viene-diskutim-per-situaten-e-ballkanit-perendimor-34964" }