Lulzim Basha ngre në këmbë çadrën, çfarë i bëri protestuesit të duartrokasin dhe emocionohen

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:34 18-04-2017 Lulzim Basha ngre në këmbë çadrën, çfarë i bëri protestuesit të duartrokasin dhe emocionohen

Ndoshta shumë presin dialog mes palëve në ditën e fundit të afatit të regjistrimit të koalicioneve  parazgjedhore po për liderin e opozitës, i cili as që është regjistruar në zgjedhje, kjo është një datë shumë e rëndësishme pasi pikërisht sot mbushen plot 60 ditë nga protesta në çadër.

 

Kjo është edhe arsyeja se pse të gjithë protestuesit janë ngritur në këmbë dhe kanë duartrokitur Bashën në momentin që ky i fundit mori fjalën duke kujtuar 2-mujorshin e qendresës para Kryeministrisë. "60 ditë europiane i zbardhin fytyrën Shqipërisë me misionin e paqes dhe demokracisë", tha kryedemokrati para çadrës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02471399307251
array(1) { ["section"]=> string(97) "lulzim-basha-ngre-ne-kembe-cadren-cfare-i-beri-protestuesit-te-duartrokasin-dhe-emocionohen-75554" }