Lumë arrestimesh në Spanjë, në pranga edhe dy shqiptarë

Publikuar tek: bota, më 19:11 06-02-2019 Lumë arrestimesh në Spanjë, në pranga edhe dy shqiptarë Foto ilustruese

Plot 22 persona janë arrestuar nga policia në Spanjë gjatë një aksioni për kapjen e hajdutëve.

Aksioni zgjati dy javë në qytetet Garraf dhe Baix Llobregat dhe mes të arrestuarve janë edhe dy shtetas shqiptarë, marokenë, kolumbianë, senegalezë dhe spanjollë.

Shqiptarët tentuan të fshiheshin poshtë krevateve në banesën ku jetonin, por policia arriti t’i pikasë. Atyre iu sekuestuan edhe një sasi e madhe bizhuterish dhe sende të tjera me vlerë që kishin grabitur në vilat e të pasurve të zonës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067691802978516
array(1) { ["section"]=> string(61) "lume-arrestimesh-ne-spanje-ne-pranga-edhe-dy-shqiptare-151816" }