Lumë protestuesish në Çeçeni, kundër karikaturës së Çarlie Hebdo

Publikuar tek: bota, më 17:05 19-01-2015 Lumë protestuesish në Çeçeni, kundër karikaturës së Çarlie Hebdo

Mbi  1 miljon njerëz i janë sulur kryeqytetit të Çeçenisë në një miting kundër publikimit të karikaturës së profetit Muhamed e organizuar nga klerikët e rajonit.

 Qytetarët, rezidentë në Republikën e Çeçenisë dhe Republikave të tjera Ruse, u mblodhën në tubim, sikundër raporton edhe zyra për shtyp e Ministrisë së Brendshme.

Protestuesit mbanin në duar mbishkrime si: “E duam Profetin Muhamedin”,

 “JO, karikaturave kundër profetit”, “Islami është nje fe e paqes, harmonisë dhe dashurisë vëllazërore”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012084007263184
array(1) { ["section"]=> string(67) "lume-protestuesish-ne-ceceni-kunder-karikatures-se-carlie-hebdo-959" }