Lumenjtë e baltës marrin përpara gjithçka në Itali, tre të vdekur dhe qindra të zhdukur (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 20:41 29-11-2020 Lumenjtë e baltës marrin përpara gjithçka në Itali, tre të vdekur dhe qindra të zhdukur (VIDEO)

Prej më shumë se dy ditësh, Italia po përballet me një situatë aspak të zakontë.  

Prurjet e shumta të shkaktuara nga shirat kanë shkaktuar lumenj balte në disa zona, të cilat kanë sjellë dëme materiale, por edhe viktima.

Deri më tani, janë shënuar 3 vdekje, ku më e fundit është një 89-vjeçare e njohur si Lia Orunesu.

Trupi kishte mbetur në mbeturinat afër fushës së vjetër të sportit, rreth një kilometër nga shtëpia e tij, e cila ndodhet afër Piazza Asproni. 

Trupi i gruas, i identifikuar nga ndihma e Mbrojtjes Civile, tashmë është transportuar në varrezat e qytetit të vogël të Nuorese. 

Gruaja ishte larguar nga shtëpia e saj të shtunën në mëngjes pasi kishte dëgjuar një zhurmë nga një shtëpi aty afër ku kishte pasur një shembje. 

Ashtu siç ishte disa hapa larg shtëpisë së saj, një kaskadë e madhe uji dhe baltë e mori përpara duke i marrë edhe jetën. Viktimat e tjera janë Giuseppe Mannu, 55-vjeç dje Giuseppe Carzedda 90-vjeçar.

Sipas autoriteteve në vendin fqinj, raportohet se nga vërshimi i lumenjve të baltës në zonën e Sardenjës ka qindra të zhdukur dhe disa të plagosur.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në të mirë të komunitetit, Britanikët vendosin për festime ndryshe për 70-vjetorin në fron të Mbretëreshës Elizabeth
Fundjavë e dhimbshme, Joe Biden shtrohet me urgjencë në spital (ARSYEJA) »
Article Logic
Execution time: 0.010925054550171
array(1) { ["section"]=> string(99) "lumenjte-e-baltes-marrin-perpara-gjithcka-ne-itali-tre-te-vdekur-dhe-qindra-te-zhdukur-video-229570" }