Lumi “FSHIN NGA HARTA” rrugën e asfaltuar, merr përpara dy shtëpi dhe 3 kilometra tokë (PAMJE NGA DELVINA)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:41 04-02-2018 Lumi “FSHIN NGA HARTA” rrugën e asfaltuar, merr përpara dy shtëpi dhe 3 kilometra tokë (PAMJE NGA DELVINA)

Rasti  i dytë brenda pak orëve. Ekzistonte në bashkinë Delvinë një rrugë e shtruar dhe e asfaltuar, por mëngjesin e sotëm rruga është zhdukur, nuk është më.

Rigels Balili, kryetari i Bashkisë Delvinë jep alarmin se lumi Vrizit, në qytetin e Delvinës ka marrë 300 metra asfalt, dhe i ka futur në rrjedhë ndërkohë që ka gërryer edhe 3 kilometra tokë, raporton newsbomb.al.

 Rrjedha e lumit Vrizit, përvec rrugës që lidh qendrën administrative të Vërgoit, ka marrë me vete edhe dy shtëpi, familjet e të cilave janë duke u evakuuar menjëherë nga autoritetet. Ndërkohë pamjet që vijnë nga shtimi I ujrave por edhe nga fshirja e rrugës nga lumi është tragjike, raporton newsbomb.al.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PROCESI I RRUGEVE/ Avokatët e drejtorëve të ARRSH-së marrin fitoren e parë, largohet GJYQTARJA nga procesi
Me TETË FËMIJË, Mustafai tregon tmerrin e natës: Erdhi dheu dhe gati na fshiu…Edhe familja me PESË vetë e Bujarit, e rrezikuar (PAMJET NGA SHTËPITË NË DELVINË) »
Article Logic
Execution time: 0.01142692565918
array(1) { ["section"]=> string(108) "lumi-fshin-nga-harta-rrugen-e-asfaltuar-merr-perpara-dy-shtepi-dhe-3-kilometra-toke-pamje-nga-delvina-109085" }