Lumi Gjanica del nga shtrati, trotuaret në Fier “pushtohen” nga uji

Publikuar tek: aktualitet, më 22:15 26-01-2021 Lumi Gjanica del nga shtrati, trotuaret në Fier “pushtohen” nga uji Lumi Gjanica del nga shtrati

Lumi Gjanica në Fier ka dalë nga shtrati për shkak të intensitetit të madh të reshjeve.

Kjo ka bërë që rrugët dhe trotuaret në Fier të pushtohen nga uji, ndërsa uji ka dalë në pjesën ku është kryer investimi i ri.

Sipas bashkisë së Fierit, dalja e lumit në këtë pjesë ven si pasojë e punimeve dhe gërmimeve që po kryhen gjatë vijës së lumit.

Kujtojmë se ditën e sotme lumi Mat ka “thyer” në mes Urën e Zogut, ndërkohë që dje është shembur ura e Drashovicës në Vlorë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E bukur yll, kush është 23-vjeçarja që humbi jetën sot në aksidentin TRAGJIK në Vlorë-Fier; trupi u gjend 300 metra larg vendngjarjes (EMRI-FOTO)
FOTO-LAJM/ Qytetari durrsak detyrohet të izolojë derën e shtëpisë me ngjitës që mos t’i futet uji brenda »
Article Logic
Execution time: 0.012708187103271
array(1) { ["section"]=> string(71) "lumi-gjanica-del-nga-shtrati-trotuaret-ne-fier-pushtohen-nga-uji-236529" }