Lumi Mat 'thyen' në mes Urën e Zogut, njëra prej këmbëve humb 30 centrimetra nën ujë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:17 26-01-2021 Lumi Mat 'thyen' në mes Urën e Zogut, njëra prej këmbëve humb 30 centrimetra nën ujë Ura e Zogut

Prurja e shumtë e ujit në Lumin Mat ka shkaktuar problemin e radhës në Urën e Zogut në Milot, urë e ndërtuar në vitin 1927 që është monument kulture, i mbrojtur nga shteti. 

Marrja e inerteve pranë këmbëve te urës, ka bërë që ura të dalë jashtë funksionit. Ndërkohë, ditën e sotme ajo ka pësuar thyerje në mes, pasi njëra prej këmbëve të saj ka rënë mbi 30 centrimetra.

Deri më tani, nuk ka pasur asnjë ndërhyrje për të parandaluar marrjen e inerteve në lumin e Matit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sot u arrestua infermierja që i vodhi 800 mijë lekë pacientit, Manastirliu në mbështetje të kolegëve: Kristina, prej 27 vitesh në shërbim të pacientëve
Vjedhjet dhe korrupsionet në spitale, reagon Shoqata e Infermierëve: Disave po ju shtohen të ardhurat në forma të tjera të padeklaruara, kemi kërkuar hetime »
Article Logic
Execution time: 0.011087894439697
array(1) { ["section"]=> string(88) "lumi-mat-thyen-ne-mes-uren-e-zogut-njera-prej-kembeve-humb-30-centrimetra-nen-uje-236497" }