Lushnje, asgjësohen 1400 rrënjë kanabis, arrestohet në flagrancë pronari

Publikuar tek: aktualitet, më 11:46 06-05-2015 Lushnje, asgjësohen 1400 rrënjë kanabis, arrestohet në flagrancë pronari

Policia asgjësoi 1400 rrënjë kanabis sativa në një operacion antikanabis të koduar “Sera” në Lushnjë si dhe arrestoi në flagrancë pronarin e bimëve narkotike, 46 vjeçarin Ardian Kokoni.

Bimët narkotike kultivoheshin në një serë në fshatin Mërtish të komunës Gradisht të rrethit Lushnjë.

Nga operacioni i mëngjesit të sotëm, Komisariati i Policisë së Lushnjës asgjësoi 1400 rrënjë kanabis sativa të cilat kishin arritur gjatësinë 50 deri në 70 centimetra duke i djegur në vend. Ndërsa, provë materiale u gjet një makineri që shërbente për tharjen e bimëve narkotike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pezullohen dy doganierë në Kakavijë, lejuan kalimin e mallrave pa zhdoganim
Tahiri: Fotot e të rinjve me armë, drogë e para në FB, modeli që shihet si trimëri »
Article Logic
Execution time: 0.012870073318481
array(1) { ["section"]=> string(76) "lushnje-asgjesohen-1400-rrenje-kanabis-arrestohet-ne-flagrance-pronari-10486" }