Lushnje, qytetarët presin qetësisht jashtë qendrave rezultatin e numërimit

Publikuar tek: aktualitet, më 19:35 21-06-2015 Lushnje, qytetarët presin qetësisht jashtë qendrave rezultatin e numërimit Lushnje

Në qytetin e Lushnjes procesi i votimit kaloi pa incidente dhe duket se kjo qetësi është shënuar edhe tani në fazën e dytë, në atë të grumbullimit të kutive që do të pasojë menjëherë me numërimin.

Qytetarët presin me kërshëri në vendin ku janë grumbulluar kutitë, të lexohet verdikti i tyre. Në Lushnje kandidon Fatos Tushe nga e majta dhe Darien Xhindoli për të djathtën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbyllet zyrtarisht votimi, pjesëmarrje shumë e ulët nga lokalet e vitit 2011
Policia e shtetit: Zgjedhjet u menaxhuan sipas parashikimeve, mbarëvajtja e procesit shkoi siç duhet »
Article Logic
Execution time: 0.013688802719116
array(1) { ["section"]=> string(79) "lushnje-qytetaret-presin-qetesisht-jashte-qendrave-rezultatin-e-numerimit-14263" }