Lushnje/ Zbulohen nga policia 7 sera me hashash, arrestohen 3 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 16:21 20-03-2015 Lushnje/ Zbulohen nga policia 7 sera me hashash, arrestohen 3 persona

Policia e Lushnjes në kuadër të operacionit të koduar “Serat” ka mundur të zbulojë dhe sekuestrojë 7 sera të mbjella me hashash në fashtin Barbullinjë.

3 mijë rrënjë kanabis sativa ishin mbjellë në këto sera, ndërsa policia ka arrestuar 3 anëtarë të familjes Bali si të dyshuar se në kultivimin e hashashit. Në prangat e policisë kanë rënë shtetasit Besnik Bali, Dervish Bali dhe Afërdita Bali banorë të këtij fshati.

Është hera që policia e Lushnjes identifikon sera me hashash në këtë zonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Legalizimet/ Rama në Krujë: PD e ktheu në proces korrupsioni, ne ju kthyem djersën e mundin tuaj
Itali, 23 të dyshuar për drogë dhe armë, mes tyre edhe një shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.0067939758300781
array(1) { ["section"]=> string(72) "lushnje-zbulohen-nga-policia-7-sera-me-hashash-arrestohen-3-persona-6488" }