Lypësi i kërkon para ministrit të Mirëqënies, largohet nga rojet (Foto)

Publikuar tek: politike, më 00:20 15-03-2015 Lypësi i kërkon para ministrit të Mirëqënies, largohet nga rojet (Foto)

Ministri i Mirëqenies Sociale Erion Veliaj ka ndjekur sot nga afër festimet e organizuara në Tiranë me rastin e ditës së verës.

Si në çdo rast festash, persona në nevojë dhe të pastreh që enden rrugëve të kryeqytetit i shikojnë ato si mundësi për të siguruar pak të ardhura për të shtyrë me to ditët në vijim.

Një foto e ardhur në redaksinë Newsbomb.al tregon një moment, kur një lypës i afrohet ministrit të Mirëqenies Sociale Erion Veliajt, për t’i kërkuar disa qindarka por ka marrë nga ai vetëm refuzim. Madje rojet e ministrit e kanë detyuar personin në nevojë të largohet nga vendi ku ndodhej Veliaj.

Ndoshta ministrit të Mirëqenies i duhet të bëjë më shumë punë së bashku me pjesën tjetër të qeverisë në mënyrë që rritet mirëqenia në vend dhe të mos përballur shpesh me të tilla raste varfëria dhe indiferentizmi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091989040374756
array(1) { ["section"]=> string(73) "lypesi-i-kerkon-para-ministrit-te-mireqenies-largohet-nga-rojet-foto-5919" }