Macja më e vjetër në botë është 26 vjeçe

Publikuar tek: bota, më 20:15 14-08-2015

Corduroy i ka plot 26 vite dhe 13 ditë jetë dhe dje u kurorëzua me çmimin Guinness për jetëgjatësinë më të madhe.

Ekuivalenti i moshës së saj në krahasim me atë të njeriut është 124 vjeç. Sekreti i jetëgjatësisë? Duke e lënë të jetojë jetën e saj si mace. Macja më jetëgjatë në botë për të gjitha kohërat është 36 vjeçe dhe 3 ditë e ka lindur në 1967 në Teksas të SHBA-ve.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01159405708313
array(1) { ["section"]=> string(46) "macja-me-e-vjeter-ne-bote-eshte-26-vjece-18394" }