Macron e dhuroi në nder të lidhjes Francë-SHBA, zhduket PEMA nga oborri i Shtëpisë së Bardhë

Publikuar tek: bota, më 16:52 29-04-2018 Macron e dhuroi në nder të lidhjes Francë-SHBA, zhduket PEMA nga oborri i Shtëpisë së Bardhë Mbjellja e pemës në oborrin e Shtëpisë së Bardhë

Një lajm i çuditshëm po qarkullon një mediat botërore, ku thuhet se pema që presidenti i Francës Emmanuel Macron i dhuroi SHBA-së disa ditë më parë për nder të marrëdhënies mes dy vendeve, nuk është më.

Sipas një fotografie të publikuar nga Reuters, është parë se në vendin ku u mboll lisi europian nuk duket gjë tjetër veçse një pjesë bari e verdhë, ndërkohë pema nuk është.

Emmanuel Macron i dhuroi Shtëpisë së Bardhë dhe presidentit Donal Trump një lis të marrë nga një fushëbetejë e Luftës së Parë Botërore në lindje të Francës ku u vranë 2 mijë ushtarë amerikanë, duke e cilësuar si simbolika e bashkëpunimit midis dy vendeve.

_101091302_046374225.jpg_101091298_046481204.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012070894241333
array(1) { ["section"]=> string(98) "macron-e-dhuroi-ne-nder-te-lidhjes-france-shba-zhduket-pema-nga-oborri-i-shtepise-se-bardhe-118792" }