Macron i akordon Ismail Kadaresë titullin “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”, shkrimtari kalon drekën mes miqsh tek ‘2 Kitarrat’

Publikuar tek: kulture-art, më 20:57 03-01-2021 Macron i akordon Ismail Kadaresë titullin “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”, shkrimtari kalon drekën mes miqsh tek  ‘2 Kitarrat’

Shkrimtari i shquar shqiptar Ismail Kadare është nderuar nga presidenti Emmanuel Macron me titullin e lartë “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”.

Titullin e lartë që ka marrë shkrimtari Kadare e kanë vetëm 250 personalitete në Francë, duke e bërë shkrimtarin e madh një nga të rrallët persona që i akordohet ky titull i lartë.

Pasi ka marrë çmimin Ismail Kadare së bashkë me bashkëshorten Helena kanë festuar dhe drekuar mes miqsh në reestorantin ‘2 Kitarrat Steakhouse’.

Në foto shihet Kadare në krye të tavolinës, teksa shijojnë edhe muzikën live me kitare.

135292662_1010583299452266_3417437809424951626_n.jpg135781599_2763585733903471_4943416561689180932_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 21 personalitete të ARTIT shqiptar që humbën jetën në vitin 2020
»
Article Logic
Execution time: 0.01268196105957
array(1) { ["section"]=> string(133) "macron-i-akordon-ismail-kadarese-titullin-oficer-i-madh-i-legjionit-te-nderit-shkrimtari-kalon-dreken-mes-miqsh-tek-2-kitarrat-233603" }