Macron i premton besnikëri Trumpit: Francën dhe SHBA-të nuk do t’i ndajë kurrë asgjë

Publikuar tek: bota, më 22:56 14-07-2017 Macron i premton besnikëri Trumpit: Francën dhe SHBA-të nuk  do t’i ndajë kurrë asgjë

Në ditën më të rënëdsishme të Francës, atë të “Bastijes”, ka marrë pjesë edhe Pesidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i cili u shpreh se “nder i madh” për të, për të përfaqësuar SHBA-në në Paradën e Ditës së Bastilles në Paris.

Këtë gjë Trump e ka shprehur në një postim në Twitter, ku tha se parada e trupave amerikane dhe franceze në Paris ishte “madhështore”. Ndërsa presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se SHBA-në dhe Francën “nuk do t’i ndajë kurrë asgjë”.

“Prania e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe e bashkëshortes së tij janë shenjë e një miqësie që ka vazhuar me kalimin e kohës. Dua t’i falënderoj ata, dua t’i falënderoj Shtetet e Bashkuara për zgjedhjen që kanë bërë 100 vjet më parë”, u shpreh Macron.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01136589050293
array(1) { ["section"]=> string(89) "macron-i-premton-besnikeri-trumpit-francen-dhe-shba-te-nuk-do-t-i-ndaje-kurre-asgje-86199" }