Macron injoron Salvinin: Italia meriton lidera më të mirë

Publikuar tek: bota, më 00:40 28-01-2019 Macron injoron Salvinin: Italia meriton lidera më të mirë

Presidenti francez Emmanuel Macron i është përgjigjur shkurt sulmeve nga politikanët italianë duke u shprehur se “Italia meriton lidera më të mirë”.

Matteo Salvini i Legës dhe Luigi Di Maio i lëvizjes 5 Yjet kritikuan Macron në një mori çështjesh, por presidenti francez tha se nuk i njeh ata dhe se homologu i tij i vetëm është kryeministri Giuseppe Conte.

“Nuk kam për t’iu përgjigjur atyre, sepse atë duan. Paçi fat dhe kënaquni me agjitacionin. Për sa unë jam i shqetësuar flas me homologun Conte”, tha Macron për gazetarët.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013005018234253
array(1) { ["section"]=> string(63) "macron-injoron-salvinin-italia-meriton-lidera-me-te-mire-150571" }