Madhështore, Strakosha pret penallti në minutat e fundit dhe i jep fitoren Lacios

Publikuar tek: sport, më 20:20 14-10-2017 Madhështore, Strakosha pret penallti në minutat e fundit dhe i jep fitoren Lacios

Sapo është mbyllur përballja mes Lacios dhe Juventusit në Torino me një fitore spektakolare të bardhekaltërve 1 me 2.

Por heroi i vërtetë i kësaj ndeshje ishte portieri shqiptar i Lacios, Tomas Strakosha i cili përveç pritjeve të rëndësishme gjatë ndeshjes, në fund ka bërë mrekullinë.

Strakosha priti një penallti ndaj Dybalës në minutën e fundit duke i dhënë fitoren Lacios, dhe mundur Juventusin për herë të parë në këtë kampionat. 

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093479156494141
array(1) { ["section"]=> string(86) "madheshtore-strakosha-pret-penallti-ne-minutat-e-fundit-dhe-i-jep-fitoren-lacios-95910" }