Maduro kërkon ndihmën e Norvegjisë për negociata me Guaidon

Publikuar tek: bota, më 07:07 07-07-2019 Maduro kërkon ndihmën e Norvegjisë për negociata me Guaidon

Presidenti i Venezuelës, Nikolas Maduro, ka bërë thirrje për dialog, për t'u dhënë fund kundërshtimeve me liderin e opozitës Juan Guaido.

 

Gjatë një parade ushtarake Maduro përsëriti mbështetjen e tij për një proces negocimi të ndërmjetësuar nga Norvegjia, mes qeverisë së tij socialiste dhe Guaidos, kreut të Asamblesë Kombëtare të udhëhequr nga opozita, i cili argumenton se rizgjedhja e Maduros ishte mashtrim. 

Venezuela u zhyt në një krizë të thellë politike në janar, kur Guaido u vetëshpall president i përkohshëm.

Guaido është njohur nga dhjetëra vende, përfshirë Shtetet e Bashkuara dhe shumicën e fqinjëve të Amerikës së Jugut.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020087003707886
array(1) { ["section"]=> string(66) "maduro-kerkon-ndihmen-e-norvegjise-per-negociata-me-guaidon-171371" }