‘Mafia e tokave’, zv.ministri i Brendshëm: Ja çfarë ka ndodhur me tjetërsimin e pronave në bregdet

Publikuar tek: politike, më 23:37 20-02-2018 ‘Mafia e tokave’, zv.ministri i Brendshëm: Ja çfarë ka ndodhur me tjetërsimin e pronave në bregdet

Zv/ministëri i Brendshëm, Besfort Lamallari, të martën në darkë ka folur në lidhje me procedimin penal të 23 personave, të cilët janë të dyshuar si të përfshirë në tjetërsimin e pronave në bregdetin e Spillesë.

Lamallari se janë gjetur dhe identifikuar provat materiale, të cilët kanë falsifikuar dokumentet, kanë plotësuar në mënyrë fiktive Aktet e Marrjes së Pronës në Pronësi, bazuar mbi ligjin 7501.

Deklarata e Lamallarit në Opinion:

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012165069580078
array(1) { ["section"]=> string(101) "mafia-e-tokave-zv-ministri-i-brendshem-ja-cfare-ka-ndodhur-me-tjetersimin-e-pronave-ne-bregdet-110919" }